
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 32 |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98496
Ext.Price$0.98496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98496 | $0.98496 |
| 10 | $0.79949 | $7.99490 |
| 25 | $0.73530 | $18.38250 |
| 50 | $0.67626 | $33.81300 |
| 100 | $0.62196 | $62.19600 |
| 300 | $0.59352 | $178.05600 |
| 500 | $0.56638 | $283.19000 |
| 1000 | $0.53709 | $537.09000 |
